צ'קליסט להפקת חתונה

חתונה היא אירוע של פעם בחיים. לכן הדגש המרכזי בו הוא ראשית כל לדעת כיצד להיות מאורגנים  מבחינת סדרי העדיפיות שלכם.

אולם אירועים

רשימת מסודרת ומאורגנת היטב לפי דרגת משימות תקל מאוד על כל התהליך ותעשה אותו ליעיל הרבה יותר.

לכן, לפי סדר העדיפיות צריך לפעול באופן הבא:

את המקום הראשון ברשימה צריך לתפוס המיקום של החתונה ( אולם אירועים או גן אירועים והיכן).

הבחירה חייבת להיות בהתאם לטעמם ההדדי של שני בני הזוג ועדיף תמיד לבחור במקום שהוא נגיש להגעה ( לא רק מבחינת מרחק, אלא גם מבחינת מיקום ברור), למרבית האורחים. חשוב כמובן גם לקבל המלצות ראויות ובדוקות על המקום מבחינת שמו, ארוחותיו, היחס שלו, התנאים המצויים באמצעות שלוש המלצות לפחות.

אם חשקה נפשכם בהפקת אירועים בטבע, תצטרכו להשכיר ציוד לאירועים, לרבות אוהלים, מזגנים ניידים או תנורי סולר לחימום, ציוד הגברה ותאורה, ריהוט לאירועים ועוד/

הבחירה השניה היא בצלם האירוע. גם כאן ההמלצה צריכה להיות או באמצעות חברים קרובים או דרך שלוש המלצות לפחות. צריך להיות מדובר בצלם מקצועי, בעל ידע רחב בחתונות. חייבים להתרשם אפילו פעם אחת מחתונה שהוא מצלם. יש לדאוג שזה יכלול גם מתן שירות של וידאו וסטילס דיגיטלי כאחת.

הבחירה השלישית היא במוזיקה. באם זה תקליטן  מוזמן ולא מקרב אולם האירועים.

יש להסכים באופן הדדי ומלא על המוזיקה המתאימה לשני בני הזוג ואורחיהם. גם כאן צריך לדאוג לשלוש המלצות וכדאי לראות חתונה או אירוע לדוגמא. התקליטן צריך להיות בעל מגוון של תקליטורים ומוזיקה, וכן בעל ציוד מתקדם ובעל רמה טכנית גבוהה וטובה בתחום.

באם החתונה היא חתונה, לפי המסורת היהודית, היינו בנוכחות פעילה של רב שמבצע את טקס הקידושין, גם כאן צריכה להיות בחירה ברב המקובל על שני הצדדים וידע לזרום היטב בהתאם למה שהם מבקשים ממנו.

במקרה והחתונה מתקיימת בחיק הטבע ומזמינים קייטרינג יש לדאוג לתפריט מגוון, מעניין ככל שניתן וכמובן למצוא ראשית כל חברת קייטרינג בעלת המלצות שיכולה לתת מענה ראוי מבחינת ההסכמה של שני בני הזוג לגביהם.

הדברים הללו צריכים כמובן להיות מסודרים ומאורגנים מראש באמצעות כתיבתם ברשימה מאורגנת מסודרת.

זאת צריכה להיות תמיד בכיסם של בני הזוג, על מנת למנוע אחר כך אי הסכמות או שכחה.

Bookmark the permalink.